Ptasznik Tygrysi czyli „Słodka Suzi” w nowosolskiej Policji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Ptasznik Tygrysi czyli „Słodka Suzi” w nowosolskiej Policji

Data publikacji 14.09.2020

Policjanci mieli do czynienia z nietypową interwencją. Do nowosolskiej komendy został przyniesiony Ptasznik Tygrysi. Pająk o imieniu „Słodka Suzi” jest już w rękach specjalistów.

W sobotę, 12 września ok. godz. 13:10 do nowosolskiej komendy przyszedł mężczyzna, który przyniósł nietypowe zwierzę – ptasznika tygrysiego. Po rozpytaniu okazało się, że kilka miesięcy wcześniej pająk uciekł mu z domowego terrarium. Właściciel był przekonany, że „włochaty” przyjaciel już nie wróci. Jednak pająk nie opuścił mieszkania ani swojego właściciela, a ujawnił swój „owłosiony odwłok” w wannie. Zdziwienie było ogromne. Mężczyzna postanowił rozstać się ze swoim ulubieńcem i przyniósł go mundurowym. Nie było jednak chętnego, który chciałby pogłaskać i zaprzyjaźnić się ze „słodką Suzi”. Zwierzę całe i zdrowe zostało przekazane w ręce specjalistów. Funkcjonariusze sprawdzą okoliczności tego zdarzenia.

Terrarystyka z całą pewnością jest interesującym zajęciem. Jedna potrzebna jest elementarna wiedza na temat sposobu hodowli takich okazów. Należy pamiętać, że zwierzęta egzotyczne z całą pewnością są fascynujące, ale bywają również „kąśliwe”, jadowite i zagrażające życiu.

 

mł. asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowa Sól