Policjanci rozmawiają z młodzieżą o bezpiecznej młodości - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci rozmawiają z młodzieżą o bezpiecznej młodości

Data publikacji 14.09.2020

Obecnie temat bezpieczeństwa, w tym związanego z naszym zdrowiem jest sprawą priorytetową. Nie możemy jednak zapominać o ciągłej potrzebie edukowania społeczeństwa – szczególnie młodych ludzi o zagrożeniach związanych m.in. z cyberprzestępczością, zażywaniem narkotyków i konsekwencjami jakie za sobą niosą. Policjanci rozpoczęli kolejny cykl spotkań w ramach programu informacyjnego pn. „Bezpieczna Młodość”.

W piątek (11 września) sulęcińscy policjanci zainaugurowali kolejną edycję spotkań profilaktycznych z uczniami szkół ponadpodstawowych w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno – Informacyjnego pn. „Bezpieczna Młodość”. W ramach przypomnienia - głównym celem projektu jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodzieży z terenu województwa lubuskiego. Program zakłada prowadzenie systematycznych działań edukacyjnych z zakresu skutków zażywania narkotyków, spożywania alkoholu, a także podniesienia świadomości młodzieży w obszarze zapobiegania zjawiskom patologicznym oraz stania się ofiarą przestępstw. Jego zakres tematyczny porusza również kwestie związane z mową nienawiści oraz zapobieganiem handlowi ludźmi.

W roku szkolnym 2020/2021 na pierwszy ogień dyskusji wystawiona została tematyka związana z cyberprzestępczością, a także zagrożeniami jakie niosą za sobą narkotyki i dopalacze. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie z zaciekawieniem wysłuchali wykładu o rzeczowej tematyce. Dalsza część spotkania prowadzona była w formie dyskusji, pytań i odpowiedzi. Sporo emocji wywołał film edukacyjnych ukazujący konsekwencje nieprzemyślanych działań w sieci. Reakcja słuchaczy była najlepszym dowodem na to, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo ważnym elementem rozwoju młodego człowieka.

 

Źródło: st. sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Napis "Bezpieczna młodość" w notatniku słuzbowym
  • Policjantka edukująca młodzież
  • policjantka rozmawia z młodzieżą
  • policjantka rozmawiająca z młodzieżą
  • Monitor ze slajdem bezpieczna młodość
  • Czapka policyjna i ulotki profilaktyczne