Aktualności

Zabezpieczone ponad 100 tabletek ecstacy, amfetamina i metaamfetamina oraz zatrzymani podejrzani wynikiem skutecznej pracy policjantów

Data publikacji 10.09.2020

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 19-latkę i 20-latka, którzy posiadali narkotyki. Przy kobiecie policjanci ujawnili ponad 100 tabletek ecstasy, amfetaminę i metaamfetaminę. Oboje trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi.

W ubiegły czwartek (3 września) wieczorem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy ustalili, że w jednym z samochodów stojących na parkingu na obrzeżach miasta znajdują się osoby mogące handlować narkotykami. Na miejsce szybko dotarł patrol i mundurowi sprawdzili podejrzany samochód. Wewnątrz znajdowały się cztery osoby – kobieta i trzech mężczyzn.

W wyniku przeszukania, u 19-letniej kobiety ujawniono woreczek strunowy, w którym znajdowało się ponad 100 tabletek ecstasy, a także zwitki folii aluminiowej z amfetaminą i metaamfetaminą. Policjanci znaleźli narkotyki także przy 20-latku, który posiadał amfetaminę. Ta dwójka została zatrzymana, jednak dołączył do nich także kolejny mężczyzna, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze.

W policyjnym areszcie noc spędzili 19-letnia zielonogórzanka i 20-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Następnego dnia oboje usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Kobieta oprócz posiadanie znacznych ilości środków odurzających, odpowie także za wprowadzanie do obrotu oraz udzielanie narkotyków. 

Za posiadanie znacznej ilości narkotyku wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara więzienia do 10 lat. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi w tej sprawie śledztwo.

 

podinsp. Małgorzata Barska

KMP w Zielonej Górze

  • oględziny zabezpieczonych narkotyków
  • przeprowadzenie podejrzanej
  • zabezpieczone narkotyki
  • przeprowadzenie podejrzanego
  • oględziny zabezpieczonych narkotyków