Aktualności

Nietrzeźwy 18-letni kierowca BMW zderzył się z koparko-ładowarką – policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Data publikacji 10.09.2020

Na drodze krajowej numer 22 w rejonie Dobiegniewa doszło do poważnego wypadku, w którym zderzyły się osobowe BMW i koparko-ładowarka. Ranne zostały dwie osoby podróżujące autem – 17-letni pasażer i 18-letni kierowca, który był nietrzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W środę (9 września) około godziny 20 policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej numer 22 na odcinku Rolewice – Stare Osieczno. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe. Funkcjonariusze zastali dwa uszkodzone pojazdy - osobowe BMW i koparko-ładowarkę. W zdarzeniu poważnie ranni zostali dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 17 lat, którzy podróżowali osobówką. Okazało się również, że 18-letni kierowca BMW znajdował się pod wpływem alkoholu. Zarówno 18-latek, jak i pasażer osobówki zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami głowy i kręgosłupa. Kiedy zakończyła się akcja ratunkowa, rozpoczęły się niezbędne czynności procesowe związane z wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Swoją pracę mundurowi z drogówki wykonywali do późnych godzin wieczornych. Dużo pracy mieli również do wykonania strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu kierowali akcją ratowniczą i zabezpieczali miejsca zdarzenia. Droga na odcinku Rolewice – Stare Osieczno przez ponad 2 godziny była zablokowana, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci przypominają o zachowaniu uwagi i rozsądku za kierownicą. Warto wziąć pod uwagę również zmienne warunki atmosferyczne i coraz szybciej zapadający zmrok. Najważniejszym jest jednak, aby nie dopuszczać do sytuacji, gdy ktoś wsiada za kierownicę po alkoholu. W takich przypadkach trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami. 

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Służby działają na miejscu wypadku
  • miejsce zdarzenia drogowego
  • uszkodzony pojazd na drodze.
Powrót na górę strony