Policjanci edukują najmłodszych na koloniach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci edukują najmłodszych na koloniach

Data publikacji 30.07.2020

Wakacje w pełni. W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z zorganizowanych form wypoczynku, policjanci krośnieńskiej komendy wspólnie z innymi służbami odwiedzają miejsca, w których organizator zaplanował zajęcia dla dzieci. Takie wizyty nie są poświęcone tylko i wyłącznie kontroli. Uczestniczący w spotkaniu dzielnicowy sierż. sztab. Mateusz Bryszewski, wykorzystał ten czas na przypomnienie uczestnikom półkolonii o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Tegoroczne wakacje, wyglądają troszkę inaczej niż te które znamy z lat ubiegłych. Jednak mimo obowiązujących wymogów sanitarnych nie zabrakło osób, które zdecydowały się zorganizować dzieciom wypoczynek. Dlatego też, kontynuując realizację działań „Bezpieczne wakacje 2020” oraz „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci krośnieńskiej komendy wspólnie z innymi służbami kontrolują miejsca zorganizowanych form wypoczynku, a także przypominają  dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

We wtorek (28 lipca) funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej odwiedzili ośrodek wypoczynkowy w Dąbiu, gdzie przebywali uczestnicy półkolonii. Spotkanie przebiegało dwutorowo. W czasie, gdy mł.asp. Sylwia Betka wspólnie ze strażakiem sprawdzali czy organizator dopełnił wszelkich formalności, zapewniając dzieciom między innymi bezpieczne warunki i wykwalifikowaną kadrę, dzielnicowy sierż. sztab. Mateusz Bryszewski wykorzystał ten czas na spotkanie z uczestnikami półkolonii. Podczas rozmowy z dziećmi przypomniał im w szczególności o zasadach jakie powinniśmy przestrzegać nad wodą, w miejscu zamieszkania, a także gdy korzystamy z internetu. Wszystko po to, żeby zawsze być bezpiecznym i nie stwarzać sytuacji zagrażającej naszemu życiu i zdrowiu. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali  ulotki dotyczące konkursu plastyczno – filmowego pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.  Przypominamy, że w konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 30 września 2020 r. max. 60-sekundowego spotu filmowego promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą lub pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką oraz koniecznie wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez pełnoletniego opiekuna zespołu na adres: Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa,  z dopiskiem „Artystyczny przeWODNIK”.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie:

https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/190511,Ruszyl-konkurs-plastyczno-filmowy-pn-Artystyczny-przeWODNIK.html

 

podkom. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant edukujący najmłodszych na półkolonii
  • Policjant trzymający ulotkę informującą o bezpiecznych zachowaniach
  • Policjant przekazujący ulotkę informującą o bezpiecznych zachowaniach
  • Policjant trzymający ulotkę informującą o bezpiecznych zachowaniach
  • Kontrola dokumentacji na półkolonii