Szybkie zatrzymanie 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Szybkie zatrzymanie 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 29.07.2020

Intensywne działania i skuteczna praca operacyjna policjantów z Żar doprowadziła do szybkiego zatrzymania 61-latka, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek (24 lipca) w nocy do żarskiej komendy dotarło zgłoszenie o znalezieniu  ciała mężczyzny. Rodzina, zaniepokojona nieobecnością 67-latka, rozpoczęła poszukiwania i później odnalazła ciało mężczyzny na działce. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Obrażenia mężczyzny jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział w tym zdarzeniu innej osoby. W wyniku natychmiastowych czynności podjętych zaraz po zgłoszeniu, policjanci ustalili podejrzanego o dokonanie zbrodni i natychmiast go zatrzymali. 61-latek trafił do policyjnego aresztu. Według wstępnych ustaleń znał on pokrzywdzonego i wspólnie z nim spożywał alkohol. Między mężczyznami miało dojść do awantury w trakcie, której zatrzymany miał zadać ciosy. W wyniku intensywnych czynności wykonywanych pod nadzorem prokuratora, zabezpieczono  wiele dowodów oraz śladów kryminalistycznych. Na miejscu przeprowadzono również wizję lokalną z udziałem podejrzanego. Został on przesłuchany przez prokuratora, złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu.

W poniedziałek (27.07) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 61-latkowi może grozić dożywocie.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

Ładowanie odtwarzacza...