Aktualności

Nietrzeźwy kierowca próbował przekupić policjantów - 38-latek usłyszał zarzuty

Data publikacji 28.07.2020

Policjanci z słubickiej drogówki zatrzymali 38-letniego kierowcę, który kierował samochodem mając prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna zaoferował mundurowym 220 złotych łapówki, aby Ci odstąpili od czynności. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25 lipca) w godzinach wieczornych, w Ośnie Lubuskim. Policjanci dostali zgłoszenie o szybko jadącym kierowcy. Po chwili udało się go zatrzymać do kontroli drogowej. Od kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności 38-letni kierowca postanowił wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna położył policjantowi na dokumentach 220 złotych w zamian za odstąpienie od ukarania. Dodał również, że nie ma więcej pieniędzy przy sobie ale jak trzeba więcej, wypłaci gotówkę z bankomatu. Na takie zachowanie, reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna – policjanci założyli mężczyźnie kajdanki i przewieźli prosto do słubickiej jednostki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu.

38-latek odpowie teraz nie za wręczenie korzyści majątkowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

 

Źródło: młodszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Powrót na górę strony