Aktualności

Czujny świadek powiadomił, a policjanci szybko zatrzymali włamywaczy i odzyskali skradzione przedmioty

Data publikacji 10.07.2020

Dzięki informacji od świadka zdarzenia, zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domku jednorodzinnego i ukradli z niego przedmioty o wartości ponad 18 tysięcy złotych. Wszystkie skradzione przedmioty odzyskano.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od świadka, który poinformował o włamaniu na ulicy Rymarskiej w Zielonej Górze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył dwóch mężczyzn, którzy z domku jednorodzinnego wynosili różne przedmioty oraz ładowali je do samochodu. Po wszystkim jeden z podejrzanych odjechał, a drugi poszedł na teren pobliskiej posesji, gdzie jak się okazało, pracował na budowie.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 42-letni, znany im zielonogórzanin, wcześniej wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa. 42-latek próbował przekonać mundurowych, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, ale świadek oznajmił, że to właśnie jego widział, gdy wynosił sprzęt z okradanej posesji. Do działań w tej sprawie przystąpili także policjanci kryminalni, którzy ustalili, gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty. Okazało się, że drugi z podejrzanych ukrył je w na terenie jednej z miejscowości w powiecie zielonogórskim, w budynku gospodarczym. Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione przedmioty m.in. sprzęt stolarski, rower oraz hulajnogę i zwrócili je właścicielowi, który nie krył wdzięczności za tak szybkie działanie.

Kryminalni ustalili także, gdzie może przebywać drugi z mężczyzn - 40-latek, biorący także udział w kradzieży z włamaniem. Mężczyzna na widok policjantów nie krył zaskoczenia, ale od razu oznajmił, że wie o co chodzi. Został przewieziony do II Komisariatu Policji i przesłuchany. 40-latek także jest znany Policji i był wcześniej notowany za kradzieże.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • przeprowadzenie podejrzanego
  • przesłuchanie podejrzanego
  • oględziny odzyskanych przedmiotów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.74 MB)

Powrót na górę strony