Aktualności

Szybkie zatrzymanie 36-latka odpowiedzialnego za groźby karalne i zniszczenie mienia

Data publikacji 03.07.2020

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swojej konkubiny i jej rodziny oraz uszkodzenie samochodu jej matki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego – sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 36-latka na trzy miesiące.

W poniedziałek (29 czerwca) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał telefon z informacją, że na ulicy Fabrycznej doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyzną, a kobietą. Z przekazanej informacji wynikało, że w pewnym momencie mężczyzna podbiegł do samochodu, zabrał fotelik, w którym znajdowało się ich 1,5 miesięczne dziecko. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci służby patrolowej, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Pokrzywdzona wskazała, gdzie może przebywać mężczyzna, ale pod wskazanymi adresami go nie było. Policjanci ustalili także, że osobą odpowiedzialną za te zdarzenie jest 36-letni konkubent zgłaszającej, znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za różne przestępstwa, a obecnie jest poszukiwany do odbycia kary aresztu. W trakcie prowadzonych poszukiwań policjanci dotarli do mieszkania, z którego dochodził płacz dziecka. Wewnątrz zastali 1,5 miesięcznego chłopca, poszukiwanego mężczyznę, a także inne osoby. Policjanci zatrzymali 36-latka, a dziecko trafiło pod opiekę matki. W mieszkaniu mężczyzny przeprowadzone zostało przeszukanie, podczas którego policjanci znaleźli m.in. susz roślinny – po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że może być to marihuana, a także broń wraz z amunicją, która zostanie poddana dodatkowym badaniom przez biegłych. 36-latek został przesłuchany.

Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kierowania gróźb karalnych w stosunku do swojej konkubiny i jej rodziny oraz uszkodzenia samochodu jej matki. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu. Dochodzenie w tej sprawie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.02 MB)

Powrót na górę strony