Aktualności

W wakacje nie pojadą. 76 praw jazdy zatrzymanych przez drogówkę

Data publikacji 30.06.2020

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED niemal codziennie zatrzymują prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają prędkość. Swoją pracą wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Tylko w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 76 praw jazdy za zbyt szybką jazdę. Ci, którzy stracili uprawnienia, w wakacje muszą przesiąść się na miejsce pasażera.

Funkcjonariusze grupy Speed codziennie w służbie na rzecz bezpieczeństwa drogowego spotykają kierowców, którzy za nic mają przepisy. Są to sytuacje zagrażające innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci kończą niebezpieczną jazdę kierowców, którzy chwilę wcześniej zdecydowali się na groźny i nieprzemyślany manewr.

Od lat najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt szybka jazda i niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Dlatego policjanci grupy Speed reagują zdecydowanie. Tylko w czerwcu gorzowska drogówka zatrzymała aż 76 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W całym 2019 roku takich sytuacji było ponad 150, w tym roku już 250. Zatrzymani w czerwcu kierowcy przez całe wakacje będą musieli jeździć na miejscu pasażera lub przesiąść się do komunikacji publicznej. W czasie trzech miesięcy mogą przemyśleć  swoje zachowanie.

A to tylko część pracy policjantów grupy Speed, którzy ciężko pracują nad bezpieczeństwem na drogach Gorzowa Wielkopolskiego. i okolic. Policjanci drogowym piratom nie tylko zatrzymują zgodnie z przepisami prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, ale także kierują wnioski o ukaranie do sądu. Mandat mógłby być niewystarczający, by ostudzić emocje kierowców.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

 

Powrót na górę strony