Aktualności

Gnał na złamanie karku. 171 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na pasach

Data publikacji 25.06.2020

Grupa „Speed” po raz kolejny pokazała swoją skuteczność. Tym razem policjanci z gorzowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu 28-latka, który passatem gnał 171 km/h. Podczas jazdy wyprzedzał kolumnę aut. Manewr ten był bardzo niebezpieczny zwłaszcza, że miał miejsce na podwójnej linii ciągłej oraz na przejściu dla pieszych. Kierujący stracił prawo jazdy, a sprawa trafi do Sądu.

Działają na terenie całego województwa lubuskiego. Zatrzymują tych najbardziej krewkich zmotoryzowanych, którzy z dróg publicznych uczynili sobie wyłączony z ruchu publicznego tor wyścigowy. W wielu sytuacjach nad pokorą górę biorą emocje. To zły doradca, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z młodymi, niedoświadczonymi kierowcami. Tym razem o skuteczności działania powstałej przez 11 miesiącami grupy „SPEED” przekonał się 28-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Ten w środę na trasie Kamień Mały -Witnica jadąc osobowym passatem zdecydował się na nieodpowiedzialny manewr. Podczas wyprzedzania kolumny aut gnał z prędkością 171 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70. Wyprzedzanie miało również miejsce w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, z którego w tym czasie na szczęście nikt nie korzystał. Wówczas mówilibyśmy o tragedii Reakcja mundurowych poruszających się radiowozem nieoznakowanym z videorejestratorem mogła być tylko jedna- zabezpieczenie prawa jazdy oraz odstąpienie od mandatu, który w tej sytuacji byłby niewystarczający, na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do Sądu.  Podczas zatrzymania zmotoryzowanego część z kierujących pocieszonych reakcją policjantów, przejeżdżając obok miejsca kontroli pokazywała kciuki w górę.

To niezwykle skuteczny policyjny patrol ruchu drogowego- st. sierż. Sławomir Gaweł oraz st. sierż. Bartosz Gręda, który w eliminacji drogowych piratów wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem. Nie przypadkowo to właśnie tę dwójkę obsadzono w grupie „SPEED” podczas jej tworzenia. Dzięki takiej postawie policjantów na lubuskich drogach jej coraz bezpieczniej.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

  • Kierujący passatem nagrany podczas wykroczenia przez policjantów
  • Kierujący passatem nagrany podczas wyprzedzania przez policjantów
  • Kierujący passatem nagrany podczas wyprzedzania przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.56 MB)