5 powodów, dla których warto wstąpić do Policji. Zostań jednym z nas! - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Sulęcin

5 powodów, dla których warto wstąpić do Policji. Zostań jednym z nas!

Data publikacji 25.06.2020

Służba w Policji to bez wątpienia wyjątkowa droga zawodowa. Niebieski mundur to przede wszystkim odpowiedzialność, ale również ogrom satysfakcji z misji niesienia pomocy innym. To możliwość rozwoju, kształcenia i realizacji pasji. Lubuska Policja zachęca do tego, aby zostać jej funkcjonariuszem. Zapraszamy do śledzenia naszego cotygodniowego cyklu „5 powodów, dla których warto wstąpić do Policji”.

Powodów, dla których warto wypowiedzieć rotę policyjnego ślubowania jest naprawdę wiele. Każdy z kandydatów rozpoczyna proces rekrutacji z zapleczem własnych doświadczeń, oczekiwań i wyobrażeń, co do służby w formacji. A może Ty również zastanawiasz się czy warto wybrać niebieski mundur? Zapraszamy do śledzenia naszego cotygodniowego cyklu „5 powodów, dla których warto wstąpić do Policji”. Dlaczego akurat 5? Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie służbę pełni 5 nowoprzyjętych funkcjonariuszy – słuchaczy Szkoły Policji w Pile oraz Słupsku. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, ich kursy zostały przerwane. W tym czasie młodzi adepci policyjnej sztuki powrócili do swojej jednostki macierzystej, aby rozpocząć zdobywanie doświadczenia, przyglądając się pracy starszych kolegów. Jakie są ich pierwsze wrażenia? A przede wszystkim, co było ich motywacją do wstąpienia w policyjne szeregi?

 

POWÓD I – „Mundur to przede wszystkim odpowiedzialność i pomoc drugiemu człowiekowi”.

Post. Adam Maziarski ma 23 lata. Od 10 lat jest harcerzem. Mundur od zawsze kojarzył mu się z odpowiedzialnością. Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla niego naturalnym odruchem. Jak połączyć jedno z drugim? Wybór był oczywisty – służba w Policji. Proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie. Jak sam podkreśla, Szkoła Policji w Pile, owszem jest wymagająca, ale również bardzo ciekawa. Natomiast możliwość przyglądania się pracy starszych kolegów to pierwszy etap przekładania zdobytej wiedzy w praktykę.

 

Przypominamy, że wszelkie informacje dotyczące doboru do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/prac/sluzba-wpol/3580,Dobor.html, a także dzwoniąc pod numery telefonów:

- 47 79 312 70 - Zespół  Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie,

-  47 79 112 60 (- 61, - 62) - Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp. Zespół ds. Doboru.

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie