Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Podinsp. Szymon Sędzik z powierzeniem obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

Data publikacji 22.06.2020

Komendant Główny Policji powierzył obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. podinsp. Szymonowi Sędzikowi. Rozkaz wręczył pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Pasterski.

Od poniedziałku /22 czerwca/ garnizon Lubuskiej Policji ma nowego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Powierzenie obowiązków na tym stanowisku otrzymał podinsp. Szymon Sędzik, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie. Tym samym zastąpił przechodzącego na emeryturę po 28 latach służby insp. Jerzego Głąbowskiego. Nowy komendant będzie nadzorował zatem pracę pionów kryminalnych.

Podinsp. Szymon Sędzik służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku. Zaczynał w Rawiczu. Od 2006 roku pracował we Wrocławiu w Centralnym Biurze Śledczym, gdzie awansował na stanowisko specjalisty. Od 2009 roku pełnił funkcję zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze. W 2012 roku rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie w roku 2015 awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Od lutego 2016 roku pełnił służbę jako I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp

  • podinsp. Szymon Sędzik