Poszukiwany listem gończym w rękach policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Poszukiwany listem gończym w rękach policjantów

Data publikacji 18.06.2020

Od kilku miesięcy był poszukiwany przez międzyrzeckich policjantów. W swoim domu przygotował specjalna skrytkę, do której chował się przed policjantami. 44-latek najbliższe pół roku spędzi w więzieniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu od kilku miesięcy prowadzili poszukiwania za 44-latkiem na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu. Pomimo wielu sprawdzeń miejsc, w których mężczyzną mógłby przebywać, oraz wykonania licznych czynności operacyjnych, mających na celu ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie poszukiwanego, przez kilka miesięcy 44- latkowi udawało się unikać odpowiedzialności. Policjanci przez cały ten okres zbierali informacje i sprawdzali wszystkie miejsca, wykorzystując do tego również różne metody pracy operacyjnej.

We wtorek 16 czerwca 2020 roku, policjanci mając pewność, że poszukiwany ukrywa się w swoim rodzinnym domu, postanowili kolejny już raz sprawdzić tą informację. Początkowo, po wejściu na podwórko policjanci usłyszeli odgłosy wskazujące, że ktoś z domowników jest w mieszkaniu, jednak nikt nie odpowiadał na pukanie do drzwi ani wezwania do ich otwarcia. Po konsultacji z prokuratorem, policjanci postanowili wejść siłowo do budynku. Podczas przeszukania, policjanci zauważyli na piętrze domu małe drzwiczki ukryte za  różnymi przedmiotami, a za nimi długi tunel. Po wejściu do niego, okazało się, że to specjalna skrytka, w której  mężczyzna chował się przed policjantami.  44-latek został zatrzymany. Najbliższe pół roku spędzi  w Areszcie Śledczym.

 

źródło: st. asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu

  • Policjant zamyka pomieszczenie dla osób zatrzymanych