Aktualności

Sezon na moto - sezon na bezpieczeństwo

Data publikacji 10.06.2020

Policjanci z drogówki wsiadają na motocykle i ruszają w patrol. Policyjne jednoślady możemy zobaczyć już również na drogach w powiecie strzelecko - drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów.

Słońce na błękitnym niebie i coraz wyższa temperatura powietrza – to oznaki, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jazdy na motocyklach. W różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Aby do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej policjanci z drogówki również wykorzystują motocykle do zapewnienia bezpieczeństwa. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Ale w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje natychmiastowo i z całą surowością. Wszystko po to, aby sezon motocyklowy był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Policjanci drogówki podczas kontroli drogowej.
  • Policjant przy kontrolowanym pojeździe.
  • Policjant przy kontrolowanym pojeździe.
  • Policjanci na motocyklach.
  • Policjanci na motocyklach.
  • Policjanci na motocyklach.
Powrót na górę strony