Aktualności

Skuteczny pościg za kierowcą z trzema promilami alkoholu - 38-latek aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji 08.06.2020

Gorzowscy policjanci zatrzymali po pościgu 38-letniego kierowcę vw passata, który uciekał przed kontrolą drogową. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy – policyjny alkomat wskazał ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierowca posiadał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejsze przypadki kierowania w stanie nietrzeźwości. Sąd zastosował aresztował 38-letniego kierowcę – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę (5 na 6 czerwca) dyżurny gorzowskiej Policji otrzymał informację o tym, że na jednej z ulic na Zawarciu ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Gorzowscy policjanci pojechali we wskazane miejsce, ale opisywanego w zgłoszeniu vw passata nie było. Wskazany pojazd zauważyli kilka minut później na ulicy Chrobrego. Kierowca na widok radiowozu ruszył z miejsca i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe, ale mężczyzna nie reagował. Pościg zakończył się na ulicy Słowackiego, gdzie mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. 38-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. był nietrzeźwy – policyjny alkomat wskazał ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że wobec mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali 38-latka, którego przewieziono do komendy. Pojazd, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking.

W niedzielę (7 czerwca) z mężczyzną przeprowadzono czynności procesowe. Usłyszał on zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu oraz niezatrzymania do policyjnej kontroli. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, dlatego był wobec niego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 38-latka na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

podkomisarz Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

  • Kajdanki na dłoniach zatrzymanego mężczyzny.
  • Zatrzymany mężczyzna z nieumundurowanymi policjantami.
  • Zatrzymany mężczyzna z nieumundurowanymi policjantami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.74 MB)

Powrót na górę strony