Aktualności

Policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec

Data publikacji 04.06.2020

Podczas przeszukania pomieszczeń 29-latka policjanci z Żar ujawnili zabytkowy motocykl o wartości sentymentalnej, który skradziony został na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu 7 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

W poniedziałek (1 czerwca) podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do 29-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, policjanci znaleźli zabytkowy, rzadko już spotykany motocykl z lat 60-tych. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że został skradziony na terenie Niemiec dzień wcześniej. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślad, a mężczyznę doprowadzili do żarskiej jednostki. Prowadzone czynności oraz zgromadzony materiał dowodowy w tej oraz w innych sprawach, pozwolił przedstawić podejrzanemu 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Mężczyzna jest podejrzany o kilka kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w drugiej połowie kwietnia na terenie powiatu żarskiego. Zdarzenia miały miejsca najczęściej w budynkach gospodarczych i halach magazynowych, do których włamywał się przez okna oraz przecinając kłódki do pomieszczeń. Łupem padały m.in. elektronarzędzia, specjalistyczny sprzęt elektroniczny, agregaty prądotwórcze.

W środę (3 czerwca) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za tego typu przestępstwa zatrzymanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • policjant i motocykl
Powrót na górę strony