Aktualności

Jego łupem padły pieniądze z parkomatu i myjni – 34-latek aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji 29.05.2020

Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież do parkomatu. Mundurowi ustalili, że 34-latek ma na swoim koncie także włamania do automatu myjni samoobsługowych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów kradzieży z włamaniem. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

W poniedziałek (25 maja) przed północą dyżurny nowosolskiej Policji otrzymał informację  o włamaniu do jednego z parkomatów w Nowej Soli. Policjanci  natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i potwierdzili uszkodzone urządzenie przy ulicy Dąbrowskiego oraz uszkodzony automat wrzutowy w  jednej z myjni bezdotykowej. Mundurowi rozpoczęli sprawdzanie najbliższej okolicy, po chwili mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 34-latek został zatrzymany i obezwładniony. Chwilę potem rozpoczęto wnikliwe oględziny przy udziale technika kryminalistyki. W toku czynności procesowych, funkcjonariusze ujawnili worek, wypełniony monetami o nominałach 1, 2 i 5 złotych, schowanych pod kurtką.

Policjanci  dokładnie przeanalizowali wcześniejsze kradzieże i włamania. Śledczy nie mieli żadnych wątpliwości, że zatrzymany mężczyzna jest odpowiedzialny za wcześniejsze zdarzenia. To pozwoliło na  przedstawienie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których mężczyzna się przyznał. Straty oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych.  Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi je w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Uszkodzony parkomat.
  • Odzyskane przez policjantów pieniądze.
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.01 MB)

Powrót na górę strony