Aktualności

Pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez dzielnicowego

Data publikacji 26.05.2020

Dzielnicowy ze sławskiego Komisariatu Policji podczas objazdu swojego rejonu zatrzymał do kontroli kierowcę osobowego renaulta. Jak się okazało lekkomyślny 62–latek był kompletnie pijany - badanie alkomatem wykazało 2,5 promila. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór (25 maja) starszy sierżant Wojciech Brzechwa w trakcie objazdu rejonu służbowego w gminie Sława zwrócił uwagę na kierowcę osobowego renaulta. Dzielnicowy postanowił sprawdzić powód jego dziwnego zachowania na drodze. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany, a dodatkowo wiózł pasażera. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku kolejnych sprawdzeń wyszło na jaw, że 62-latek miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i mało tego poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę przetransportowano do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych we Wschowie skąd trafi do zakładu karnego.

Kolejnym nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca osobowego forda, który w poniedziałek popołudniu został zatrzymany przez patrol wschowskiej drogówki. 31-letni mieszkaniec Krakowa przekroczył prędkość o  48 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Jak się okazało mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów na okres 12 miesięcy i wydaną przez Prezydenta Miasta Krakowa decyzję cofającą mu uprawnienia.  Prawo jazdy tego samego dnia stracił 43-letni mieszkaniec Poznania, który z prędkością kilometrów na godzinę jechał w obszarze zabudowanym w gminie Szlichtyngowa.

 

Źródło: komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony