Aktualności

Policjant wspinał się po balkonowych barierkach, aby ratować kobietę

Data publikacji 11.05.2020

Policjanci ze sztabu gorzowskiej policji pomogli potrzebującej kobiecie, która stojąc na balkonie groziła, że z niego wyskoczy. Jeden z funkcjonariuszy przeszedł po barierkach i w ostatniej chwili powstrzymał ją przed tragicznym skutkiem tej decyzji. 63-latka została przekazana w ręce medyków i przewieziona do szpitala.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce przed weekendem kiedy policjanci zostali wezwani do jednego z bloków mieszkalnych w Gorzowie. Interwencja miała rozstrzygnąć przyczynę porozrzucanych na trawniku rzeczy i przedmiotów osobistych. Według relacji sąsiadów miała tego dokonać jedna z mieszkanek bloku. Kiedy policjanci zapukali do drzwi pod wskazanym adresem nikt jednak nie otwierał. Ale z mieszkania dobiegały krzyki kobiety. W pewnym momencie wyszła ona na balkon z wyraźnym i czytelnym komunikatem. Krzyczała, że wyskoczy. Trzeba było działać bo sytuacja była bardzo dynamiczna, a 63-latka wykazywała gotowość do podjęcia tej decyzji. Sprytem i przewidywalnością wykazał się sierżant sztabowy Dawid Markowski,  który dał się poznać jako wysportowany gliniarz. To pięciokrotny Mistrz Polski oraz Wicemistrz Europy w kajakarstwie klasycznym. O jego sukcesach pisaliśmy przed kilkoma miesiącami:

GORZOWSKI POLICJANT MISTRZEM POLSKI W KAJAKARSTWIE

Sportowe doświadczenie w tej sytuacji okazało się niezbędne. Sierżant sztabowy Dawid Markowski szybko i profesjonalnie przeszedł po barierce balkonowej z innego mieszkania w chwili, kiedy kobieta wspinała się już na nie chcąc skoczyć. Policjant   w ostatniej chwili powstrzymał 63-latkę i uniknął tragedii. Kobiecie została udzielona specjalistyczna pomoc medyczna. Trafiła ona do szpitala na obserwację. To już kolejny przypadek, gdzie policjanci wykazują swoją gotowość i skuteczność w walce o ludzkie życie.

 

Opracował: nadkomisarz Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjant z medalami
Powrót na górę strony