Aktualności

Uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania – skuteczny pościg za 18-letnim kierowcą

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci oddziałów prewencji zatrzymali po pościgu kierującego vw passatem. 18-latek zignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zaczął uciekać przed policyjną kontrolą. Jak się okazało, powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz popełnione w czasie ucieczki wykroczenia drogowe. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie (26 kwietnia) na ulicy Warszawskiej w Lubsku policjanci zauważyli kierującego samochodem marki volkswagen passat. Mężczyzna nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa dlatego, mundurowi  włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę drogową. Jednakże kierowca nie zareagował na nadawane sygnały, przeciwnie przyspieszył uciekając przez okoliczne miejscowości.  Niebezpieczną jazdę 18-latka policjanci przerwali w miejscowości Raszyn. Kierowca został zatrzymany, podróżował z nim również 17-letni pasażer. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się,  ponieważ nie  posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkaniec  powiatu żarskiego odpowie nie tylko za wykroczenia dotyczące naruszenia obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i kierowania bez uprawnień, ale również za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli.

Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Źródło: komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony