Aktualności

Pobili, okradli i uciekli – napastnicy zatrzymani i aresztowani

Data publikacji 23.04.2020

Policjanci Żar ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Mężczyźni pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon i uciekli. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyznom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 kwietnia na jednej z ulic w Żarach. Do pokrzywdzonego podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Przez szarpanie za ręce i ciosy w okolice żeber, sprawcy doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrali mu telefon warty tysiąc złotych, po czym oddalili się.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast pojechali policjanci pełniący służbę w patrolu. Rozpoczęli sprawdzanie ulic za sprawcami. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali jednego z nich - 31-letniego mieszkańca Żar, który posiadał przy sobie skradziony telefon. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu.

Jednocześnie policjanci prowadzili czynności  w kierunku ustalenia i zatrzymania drugiego ze sprawców. Podjęte w tej sprawie działania przyniosły efekt 21 kwietnia, gdy kryminalni zatrzymali 25-latka z Żar. Mężczyzna tak jak jego kolega trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany. W środę (22 kwietnia) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i  aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: komisarz Aneta Beretecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony