Aktualności

KPP Żagań

Zadzwonił po pogotowie, a potem zuchwale okradł ratownika medycznego- zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 06.04.2020

Wezwał pogotowie, bo się źle czuł. Kiedy karetka zatrzymała się pod szpitalem cudownie ozdrowiał i z niej uciekł. Jednak wcześniej ukradł telefon i dokumenty ratownika medycznego. Żagańscy policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Pomimo wielu trudnych zadań z jakich wywiązują się medycy, napotykamy obywateli, którzy nie potrafią uszanować ich ciężkiej pracy.

W niedzielę (5 kwietnia) załoga pogotowia ratunkowego została wysłana przez dyspozytora na stację paliw w Szprotawie, gdzie mężczyzna miał się źle poczuć. Ratownicy zastali na stacji oczekującego pacjenta, po jego przebadaniu podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w Żaganiu. Kiedy zatrzymali się pod szpitalem, mężczyzna cudownie ozdrowiał i uciekł z karetki. Jak się po chwili okazało zanim uciekł, zdążył okraść ratownika medycznego z telefonu komórkowego i dokumentów. Sprawca następnie udał się na pobliską stację paliw i dokonał zakupu cukierków, za które zapłacił skradzioną kartą bankomatową. Dyżurny żagańskiej jednostki po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze ustalili personalia sprawcy i po opatrolowaniu miasta napotkali i zatrzymali 37-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie, które powróciło do właściciela. Po wykonaniu z mężczyzną czynności w jednostce został on zwolniony.

Kilka godzin później ten sam mężczyzna udał się do sklepu spożywczego, gdzie ukradł piwo. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na interwencję skierowali wobec osoby wniosek o ukaranie do sądu zarówno za kradzież, jak i niestosowanie się do przepisów wydanych w związku z epidemią koronawirusa. Mężczyzna tłumaczył, że dla niego wypicie piwa jest w obecnej sytuacji niezbędną czynnością.

 

Źródło: sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu