Aktualności

To nie czas na spotkania przy ognisku - policjanci reagują na nieodpowiedzialne zachowanie młodych ludzi

Data publikacji 30.03.2020

W sobotę (28 marca) nowosolscy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku. Gdy mundurowi dotarli na miejsce kilka osób uciekło na ich widok. Pozostali tłumaczyli funkcjonariuszom, że jest ciepło, a oni są zdrowi i mimo obostrzeń i tak będą się spotykać. Policjanci ustalają wszystkich uczestników ogniska – wobec nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymaga od społeczeństwa odpowiedzialności i dyscypliny. Policjanci w całej Polsce sprawdzają czy wprowadzone zakazy gromadzenia się są przestrzegane przez obywateli. Jeżeli wyjście z domu nie jest koniecznością, warto zostać w domu i spędzić go z najbliższymi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. To wszystko dla zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa i ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Niestety, skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się grupa młodych osób (18 - 25 lat), która postanowiła spotkać się i rozpalić ognisko. Zdarzenie miało miejsce w sobotę (28 marca) późnym wieczorem w Mirocinie Górnym (gmina Kożuchów). Policjanci, gdy dotarli na miejsce zauważyli 10 osób bawiących się przy ognisku. Na widok radiowozu grupa zaczęła się rozbiegać się, mimo to policjanci ujęli cztery osoby. Młodzi ludzie byli aroganccy i okazali lekceważący stosunek do całej sytuacji. Oświadczyli, że wiedzą, iż w związku z panującą pandemią występują ograniczenia związane z gromadzeniem się osób, ale oni i tak nie będą się do nich stosować, bo „są zdrowi, jest ciepło i nie będą siedzieć w domu”. Dopiero po kilkukrotnym wezwaniu do rozejścia się osoby te wrócili do domu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie mieć konsekwencje prawne. Policjanci ustalają wszystkich uczestników spotkania przy ognisku – wobec nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

 

starszy sierżant Agata Towpik

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony