Aktualności

#ZostańWDomu! - policjanci informują społeczeństwo

Data publikacji 26.03.2020

Jednym z najistotniejszych elementów walki z wirusem Covid-19 jest odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich. Przede wszystkim należy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Aby to zrobić trzeba ograniczyć bezpośrednie kontakty do niezbędnego minimum: jak wyjście do pracy czy na zakupy. Przede wszystkim nie należy się grupować. O tych zasadach Policja przypomina między innymi komunikatami podawanym bezpośrednio przez urządzenia nagłaśniające z radiowozów.

W walkę z pandemią wirusa Covid19 zaangażowanych jest wiele służb oraz instytucji. Jednak jego pokonanie zależy od nas wszystkich, od naszej odpowiedzialności. Przede wszystkim aby chronić najbliższych, szczególnie tych najbardziej narażonych, ograniczmy kontakty bezpośrednie do niezbędnego minimum. Również by chronić siebie oraz swoją rodzinę, sąsiadów i przyjaciół zminimalizujmy ilość naszych wyjść z domu do tych koniecznych, takich jak:

  • praca,
  • niezbędne zakupy - najlepiej zaplanowane na kilka,
  • zakup leków lub inne formy dbania o zdrowie,
  • czy też tych służących załatwieniu innych ważnych i pilnych spraw.

Obostrzenia wprowadzone na czas epidemii nie są przeciwko nam ale dla Nas. Powstały one w trosce o zdrowie i życie wszystkich mieszkających w Polsce. Dlatego też Policjanci oprócz czuwania nad naszym bezpieczeństwem i wykonywania zadań mających na celu walkę z Covid19 przypominają mieszkańcom o konieczności pozostania w domach i najważniejszych zasadach mających na celu ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Komunikaty bezpośrednio podawane są przez urządzenia nagłaśniające w radiowozach aby dotarły do jak największej liczby osób. Policjanci zwracać uwagę będą przede wszystkim na osoby grupujące się celem zminimalizowania ryzyka zarażenia się. Kontroli poddawane będą również środki komunikacji publicznej ponieważ właśnie w małych przestrzeniach gdzie jest dużo osób najłatwiej może dojść do zarażenia.

 

młodszy aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • wnętrze radiowozu
  • radiowóz w terenie
  • wnętrze radiowozu w którym znajdują się policjanci.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.48 MB)

Powrót na górę strony