Aktualności

Policjanci szybcy i skuteczni - włamywacze z zarzutami, odzyskane mienie zwrócone właścicielowi

Data publikacji 24.03.2020

Trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do jednego z mieszkań zostało szybko zatrzymanych przez świebodzińskich policjantów. Profesjonalne czynności, w tym działania operacyjne doprowadziły także do odzyskania całego skradzionego mienia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem – za te przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Mimo trudnych czasów związanych z pandemią koronawirusa, świebodzińscy policjanci udowadniają, że cały czas stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców i porządku publicznego w swoim regionie. W czwartek (19 marca) zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z mieszkań. Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole. Równolegle do czynności procesowych, ruszyły czynności wykrywcze, aby ustalić i jak najszybciej zatrzymań osoby odpowiedzialne za włamanie. Dokładne sprawdzenie najbliższej okolicy szybko przyniosło oczekiwane rezultaty. W krótkim czasie od informacji o zdarzeniu policjanci patrolówki zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 23 lat, którzy zostali przewiezieni do świebodzińskiej komendy. Dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia pozwolił także na odzyskanie całego skradzionego mienia, które zostało przekazane prawowitemu właścicielowi.

Z zatrzymanymi przeprowadzono czynności procesowe. Usłyszeli oni zarzuty kradzieży z włamaniem. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem – grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

  • Oględziny prowadzone przez technika kryminalistyki.