Kradzieże zakończone zatrzymaniem przez kryminalnych. Podejrzany usłyszał 15 zarzutów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kradzieże zakończone zatrzymaniem przez kryminalnych. Podejrzany usłyszał 15 zarzutów

Data publikacji 23.03.2020

Policjanci ze Słubic dzięki wnikliwej pracy wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta. Mieszkaniec uczynił sobie z nich źródło dochodu. Kradł drogie alkohole, telefony komórkowe, rowery, motorowery, biżuterię. Podejrzany usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy.

Słubiccy kryminalni zostali zawiadamiani o licznych kradzieżach na terenie miasta. Według zgłoszeń z półek sklepowych znikały drogie alkohole, a z posesji mieszkańców, telefony komórkowe, biżuteria, rowery, motorower. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Dzięki wnikliwej i skutecznej pracy wytypowali i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu, który mógł mieć związek z tymi kradzieżami. Policjanci ustalili, że 29-letni mieszkaniec powiatu słubickiego z przestępczego procederu -  kradzieży mienia, uczynił sobie stałe źródło dochodu. Udowodnili mu 15 czynów na szkodę sklepów oraz osób prywatnych w Słubicach. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od września 2019 roku naraził właścicieli na straty sięgające niemal 20 tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzuty dotyczące kradzieży w recydywie. Grozi mu za to zwiększony wymiar kary. 29-latek  w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za kradzież odpowie przed sądem.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

KPP w Słubicach