Aktualności

Napadł na sklep z nożem w ręku. Napastnika zatrzymali policjanci

Data publikacji 17.03.2020

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatel Gruzji, który jest podejrzany o rozbój. Mężczyzna miał wejść do jednego ze sklepów przy ulicy Wojska Polskiego i grożąc ekspedientce nożem zażądać wydania pieniędzy. Dzięki skutecznym działaniom policjantów napastnik został zatrzymany.

W poniedziałek (16 marca) około godziny 16 do sklepu przy ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze wszedł mężczyzna z kapturem na głowie. Dostał się za ladę sklepu bez zgody ekspedientki i grożąc jej użyciem noża wymusił wydanie pieniędzy z kasy. Zabierając około 300 złotych w gotówce sprawca uciekł w kierunku Osiedla Malarzy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze po otrzymaniu informacji o zdarzeniu przekazał rysopis mężczyzny wszystkim patrolom w służbie. W poszukiwania zaangażowali się również funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowo-śledczy. To właśnie patrol, w skład którego wchodził Naczelnik Wydziału Kryminalnego oraz dwóch policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego o godzinie 20 zatrzymał podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. 30-letni obywatel Gruzji miał przy sobie pieniądze skradzione ze sklepu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy – miał niemal promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został doprowadzony do zielonogórskiej komendy, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut dokonania rozboju. Po czynnościach procesowych wykonanych przez policjantów, prokurator będzie wnioskował do sądu o areszt dla podejrzanego. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Nagranie z monitoringu na którym widać mężczyznę.
Powrót na górę strony