Aktualności

Połącz pasję ze służbą!

Data publikacji 03.03.2020

Lubuscy policjanci spotkali się z uczestnikami XVIII Targów Edukacyjnych Absolwent 2020. Udział w tym przedsięwzięciu pozwolił młodym ludziom poznać aspekty służby w Policji, proces rekrutacji, sprzęt policyjny, ale przede wszystkim porozmawiać z policjantami o ich codziennej służbie. A może być to służba technika kryminalistyki, eksperta od cyberprzestępczości, kontrterrorysty, policjanta prewencji czy drogówki – w Policji każdy może znaleźć swoje miejsce.

Praca w Policji to szczególne zajęcie – to służba drugiemu człowiekowi, społeczeństwu, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. To także rozwiązywanie trudnych spraw kryminalnych, udzielenie pomocy pokrzywdzonym i ściganie sprawców przestępstw, ratowanie życia ludzkiego czy zapewnianie bezpieczeństwa na drogach. Jako umundurowana i uzbrojona formacja służymy społeczeństwu o każdej porze dnia i nocy.

We wtorek (3 marca) lubuscy policjanci spotkali się z młodymi ludźmi na XVIII Targach Edukacyjnych Absolwent 2020. Funkcjonariusze każdego z pionów w Policji – technicy kryminalistyki, przewodnicy psa służbowego, eksperci od cyberprzestępczości, profilaktycy, policjanci drogówki czy kontrterroryści - każdy z nich odpowiadał na liczne pytania ze strony uczestników targów. To o tyle istotne, że młody człowiek, wchodzący w dorosłość szuka swojego miejsca, mając na uwadze swoje predyspozycje czy umiejętności.  Można przełożyć to na konkretne stanowiska czy wydziały w Policji – ruch drogowy, dochodzeniówka, laboratorium kryminalistyczne, oddziały prewencji. Każdy może znaleźć swoje miejsce i dumnie nosić policyjny mundur, służąc społeczeństwu.

Policyjne stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a pytań ze strony młodych ludzi było bardzo dużo – najczęściej o procedurę rekrutacji, aspekty finansowe czy możliwości awansu, perspektyw kariery w policyjnym mundurze. Policjant to zawód dla ludzi z pasją - wymagający i dający sporo satysfakcji.

 

podkomisarz Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policyjni przewodnicy z psami służbowymi.
  • Policyjni przewodnicy z psami służbowymi, obok uczestnicy targów edukacyjnych.
  • Kobieta robiąca zdjęcie uczestnikom targów edukacyjnych.
  • Policyjne stoisko na targach edukacyjnych - policjantka z uczniem.
  • Policjant przy radiowozie z uczestnikami targów edukacyjnych.
  • Uczennica klasy mundurowej na targach edukacyjnych.
  • Policyjny robot z ulotko i uczennicami.
  • Policyjne stoisko na targach edukacyjnych - policjantka i uczniowie.
  • Kobieta w policyjnym radiowozie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.79 MB)

Powrót na górę strony