Aktualności

Policyjny tor przeszkód im niestraszny – trening dla kandydatów

Data publikacji 06.02.2020

W środę (05 lutego) kandydaci do służby w Policji ćwiczyli na specjalnie zorganizowanym torze przeszkód. Każda spośród obecnych na Sali osób mogła wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zajęcia odbyły się w hali sportowej przy ulicy Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze. Następna okazja już 19 lutego.

Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy demonstrowali prawidłowe sposoby na pokonanie etapu kwalifikacyjnego jakim jest test sprawności fizycznej. W środę (5 lutego) grupa osób, które w niedalekiej przyszłości będą starać się o służbę w Policji, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania  jego założeń.

Kandydaci z całego województwa przyjechali do Zielonej Góry, żeby pod czujnym okiem instruktorów z Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. sprawdzić swoje przygotowanie do zaliczenia testu sprawnościowego na właściwym egzaminie. Instruktorzy pokazali prawidłowe sposoby wykonania poszczególnych ćwiczeń, a potem korygowali błędy ćwiczących - po to, aby już na właściwym egzaminie z sukcesem pokonać ten etap kwalifikacji.

Kolejne takie treningi dla chętnych będą organizowane jeszcze w tym miesiącu. Prosimy śledzić informacje na stronach Lubuskiej Policji. Najbliższy trening już 19 lutego. Zapraszamy serdecznie!

(Dokumenty kandydatów do służby w Policji przyjmowane są we wszystkich jednostkach garnizonu lubuskiego (za wyjątkiem Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim) również  w soboty i niedziele).

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • ćwiczenia na torze przeszkód
  • omawianie toru
  • ćwiczenia na torze przeszkód
  • ćwiczenia na torze przeszkód
  • ćwiczenia na torze przeszkód
  • ćwiczenia na torze przeszkód
  • ćwiczenia na torze przeszkód
  • ćwiczenia na torze przeszkód
Powrót na górę strony