Aktualności

Skuteczny pościg za nietrzeźwym motocyklistą

Data publikacji 03.02.2020

Niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości. Takie zarzuty zostaną przedstawione młodemu, 22-letniemu mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego. Usiłował uniknąć kontroli i uciec policjantom. Przyczyną był blisko promil alkoholu w organizmie motocyklisty. Uciekinier został błyskawicznie zatrzymany przez patrol drogówki. Noc spędził w policyjnym areszcie

Poważne konsekwencje czekają młodego, 22-letniego mężczyznę, który postanowił pomimo wypitego wcześniej alkoholu jeździć swoim motocyklem. Nie był to jedyny „zły pomysł” kierującego tej nocy. Kiedy na trasie krajowej numer 92 zauważył, że policjant wydaje mu sygnały do zatrzymania zwolnił i zaczął podjeżdżać do mundurowego. Kiedy był już na wysokości funkcjonariusza nagle gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci błyskawicznie wrócili do radiowozu i rozpoczęli pościg. Nie trwał on długo. Kierujący skręcał w boczne drogi i uliczki usiłując zgubić radiowóz jednakże bez skutku. Policjanci zajechali mu drogę i jeden z funkcjonariuszy dobiegł i zatrzymał motocyklistę. Przyczynę ucieczki szybko wykazał test na urządzeniu badającym stan trzeźwości. Jego wynik wskazał blisko promil alkoholu. Młodzieniec miał czas ochłonąć i przemyśleć swoje zachowanie w policyjnej celi. Jego pojazd został zabezpieczony na parking za co również kosztami zostanie obciążony 22-latek.
Odpowie on za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Kolejnym zarzutem jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Ponadto orzeczona w takich wypadkach zostaje grzywna, 5 tysięcy złotych nawiązki oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

młodszy aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

 

  • policjant i zatrzymany pijany kierowca
  • policjant z zatrzymanym, w tle radiowóz
Powrót na górę strony