Policjanci rozwikłali sprawę włamań, zatrzymali 4 osoby i odzyskali skradzione mienie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci rozwikłali sprawę włamań, zatrzymali 4 osoby i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 30.01.2020

Kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali cztery osoby związane z kradzieżami z włamaniem, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu żarskiego. Dwie osoby trafiły do aresztu. Odzyskane rzeczy powróciły do właścicieli.

W poniedziałek (27 stycznia) kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 33-latka, który włamał się do pomieszczenia ze sprzętem komputerowym i RTV. Policjanci ustalili, że nie działał on sam i w tym samym dniu zatrzymali kolejną osobę - 34-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. To jednak nie był koniec czynności wykrywczych dotyczących włamań. Intensywna praca kryminalnych przyniosła kolejne efekty. Policjanci ustalili, że z tymi sprawami związane są kolejne osoby tj. 32-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Jeszcze tego samego dnia (27 stycznia) osoby te zostały zatrzymane. Podczas przeszukań miejsc przebywania podejrzanych funkcjonariusze znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży dokonanych w ostatnim czasie na terenie powiatu żarskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. 33-letni mieszkaniec Żar usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem, a 34-latek  zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy i posiadania środków odurzających. Obaj mężczyźni decyzją Sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty paserstwa i posiadania substancji psychotropowych, a 31-latek zarzuty paserstwa w warunkach recydywy. Wobec nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Odzyskane rzeczy zostały zwrócone pokrzywdzonym. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzieże z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a jeżeli sprawca popełnia je w warunkach recydywy to nawet 15 lat. Za paserstwo Kodeks Karny przewiduje karę 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • oględziny odzyskanych przedmiotów
  • oględziny odzyskanych przedmiotów
  • oględziny odzyskanych przedmiotów