Aktualności

Kierował osobówką mając 1,5 promila – zatrzymany podczas działań „Trzeźwy kierowca”

Data publikacji 27.01.2020

Policjanci powiatu krośnieńskiego prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 5 w Gubinie. Niestety nie wszystkie osoby za kierownicą były trzeźwe. Kierujący osobowym renault miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole.

Policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole, podczas których sprawdzany był stan trzeźwości kierowców. Akcję rozpoczęli w poniedziałek (27 stycznia) o godzinie 5 w Gubinie. Spośród 250 skontrolowanych kierowców nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie. Zatrzymany do kontroli kierowca renault miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kierującemu osobówką grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 złotych do 60 000 złotych.

Przypominamy wszystkim kierowcom o bezwzględnym stosowaniu się do zasady - Nigdy nie jeżdżę po alkoholu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Na drodze zawsze musimy być w pełni skoncentrowani i adekwatnie reagować na powstałe sytuacje. Alkohol uniemożliwia nam to i sprawia, że nasza reakcja jest często opóźniona lub nie ma jej wcale. Wsiadając za kółko pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych.

 

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony