Aktualności

Włamał się do domów i ukradł mienie warte 65 tysięcy złotych – Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali większość skradzionych przedmiotów

Data publikacji 23.01.2020

Kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 26-latka, który podejrzany jest o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem. Mężczyzna usłyszał już 5 zarzutów i trafił do aresztu. Funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli ponad 200 sztuk kradzionego mienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Z uwagi na recydywę, mężczyźnie może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dzięki szeroko zakrojonym czynnościom podjętym przez policjantów kryminalnych żarskiej jednostki ustalono, a następnie zatrzymano 26-letniego mieszkańca Żar. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kilku kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz przedsiębiorstw. Zdarzenia miały miejsce na przełomie grudnia i stycznia 2020 roku. Mężczyzna włamywał się do pomieszczeń uszkadzając przy tym mienie. Jego łupem padały elektronarzędzia, sprzęt biurowy, elektroniczny, biżuteria złota i srebrna, kamery, aparaty fotograficzne, perfumy i wiele innych. Łączna wartość skradzionego mienia oszacowanego na około 65 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu i dociekliwości śledczy odzyskali znaczną część utraconych rzeczy, które padły łupem napastnika. To łącznie ponad  200 różnych przedmiotów.

Zgromadzony w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi 5 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszy ich więcej. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z uwagi na recydywę, mężczyźnie może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony