Aktualności

Policjanci weszli siłowo do mieszkania. Zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol oraz zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 16.01.2020

Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą, w ramach pracy operacyjnej ujawnili na terenie jednej z żagańskich posesji tytoń, paczki papierosów oraz butelki alkoholu, bez polskich znaków akcyzowych. Zatrzymany w tej sprawie 52-latek usłyszał zarzut uszczuplenia podatku akcyzowego w kwocie prawie 25 tysięcy złotych.

W środę (15 stycznia) policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą żagańskiej jednostki, po wielu bezskutecznych wezwaniach do otwarcia drzwi przez właściciela, który był w środku dokonali siłowego wejścia do jednego z domów na terenie miasta. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili prawie 30 kilogramów tytoniu, 45 sztang papierosów, a także 16 litrów alkoholu wysokoprocentowego. Żaden z produktów nie posiadał polskich znaków akcyzowych.

52-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu gdzie usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych powodując uszczerbek podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie blisko 25 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.    

 

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
Powrót na górę strony