Aktualności

Śmierć na drodze w Nowy Rok. Policjanci wyjaśniają przyczyny tragedii

Data publikacji 02.01.2020

Śledczy ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Nowy Rok na drodze krajowej numer 22 pomiędzy miejscowościami Przyłęg, a Strzelce Krajeńskie. Niestety w jego wyniku śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna, a dwie pozostałe osoby trafiły do szpitala. W zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy. Obecnie policjanci zbierają i analizują materiał dowodowy Przypominamy o zachowaniu uwagi i czujności za kierownicą.

Do wypadku doszło około godziny 16:30 niedaleko Przyłęgu. To tutaj czołowo zderzyły się dwa pojazdy: osobowe audi i dostawczy mercedes. Siła uderzenia była na tyle silna, że auta uległy właściwie kompletnemu zniszczeniu. Niestety pomimo błyskawicznej interwencji służb, na miejscu zginął 21-letni kierowca audi. Pasażerka tego samochodu oraz 72-letni kierowca mercedesa zostali przewiezieni do szpitala. Z uwagi pracę jaką na miejscu miały do wykonania służby, droga była przez kilka godzin nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazdy. Około godziny 21 ruch na tej trasie został przywrócony. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci i prokurator.

Policjanci przypominają, że wielu tragediom na drodze można uniknąć. Podstawową zasadą jest jednak dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze oraz zachowanie rozsądku i koncentracji. Szczególnie istotne są to czynniki przy warunkach jakie panują zimą. Mimo, że ta nie jest specjalnie surowa, to należy pamiętać, że przez większość doby jest ciemno, a nawierzchnia może być śliska. Zatem uważajmy i bądźmy ostrożni.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

KPP Strzelce Krajeńskich

 

  • uszkodzony pojazd
  • uszkodzony pojazd
Powrót na górę strony