Aktualności

Proponował funkcjonariuszom pieniądze. Miał ponad dwa promile alkoholu

100 złotych za odstąpienie od czynności służbowych proponował policjantom 62-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Miało to uchronić mężczyznę przed konsekwencjami prawnymi za celowe wprowadzenie w błąd i niepotrzebne wezwanie patrolu. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór (28 grudnia) nowosolscy funkcjonariusze ruszyli na sygnałach wezwani do pilnej interwencji. Ze zgłoszenia wynikało, że 62-latek obawia się o swoje życie, ponieważ twierdził, że dwie osoby chcą go zabić nożem. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce do jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, na szczęście nie potwierdzili tej historii. Zgłaszający mężczyzna zapytany o powód powiadomienia Policji powiedział, że chciał zrobić na złość swojej rodzinie, z którą wcześniej się pokłócił. Próbował nakłonić funkcjonariuszy, aby odstąpili od ukarania go mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie, proponując 100 złotych i przekonując kilkukrotnie: „ Panowie, przecież możemy się jakoś dogadać, podzielicie się i zapomnimy o sprawie”.

Z uwagi na popełnione przestępstwo został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy, gdzie policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia 62-latek usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony