Aktualności

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał kościoły

Data publikacji 30.12.2019

Skuteczna praca gorzowskich policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który włamał się do kilku kościołów w Gorzowie Wlkp. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty. Śledczy zbierają w sprawie materiał dowodowy i sprawdzają ewentualne powiązanie mężczyzny z podobnymi zdarzeniami.

Dzięki zaangażowaniu oraz wnikliwej pracy kryminalnych policjanci z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalili mężczyznę, który włamał się do kilku kościołów. Podejrzany został zatrzymany podczas kolejnego włamania. Jak ustalili śledczy, jego celem były zazwyczaj pieniądze z kościelnych skarbonek. By dostać się do środka, wybijał szyby, wyważał drzwi i powodował tym spore straty. Został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek (23 grudnia). W komisariacie usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Łączna suma strat, jak ustalili śledczy, sięga kilku tysięcy złotych.

Podejrzany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskim który został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy włamywał się do jednej ze świetlic Caritasu. Tam chciał zabrać różne artykułu spożywcze. Podejrzany jest znany Policji, ponieważ już wcześniej wszedł w konflikt z prawem. W przeszłości usłyszał kilkadziesiąt zarzutów za różne przestępstwa. Były to przede wszystkim kradzieże i włamania, a także uszkodzenia mienia. Za kolejne grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzą czy 26-latek odpowiada także za inne włamania.

 

podkomisarz Marzena Śpiewak

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Nieumundurowani policjanci z zatrzymanym mężczyzną.
Powrót na górę strony