Aktualności

Nietrzeźwy jechał busem. Proponował łapówkę, groził policjantom

Data publikacji 11.12.2019

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna, miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaoferował policjantom pieniądze, a gdy to nie przyniosło efektu, groził jednemu z nich. Kierowca został zatrzymany i usłyszał trzy zarzuty.

Policjanci Ruchu Drogowego z Międzyrzecza otrzymali  informację, że na drodze relacji Bukowiec- Międzyrzecz  ma poruszać się nietrzeźwy kierujący.  Podczas patrolu drogi zauważyli nadjeżdżający z przeciwka wskazany wcześniej pojazd, który jechał od krawędzi do osi jezdni. Po zatrzymaniu pojazdu i zbadaniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 41-letni obywatel Ukrainy jest nietrzeźwy. Ma w  organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Gdy usłyszał, że poruszanie się pojazdem w stanie nietrzeźwości jest  przestępstwem i odpowie za to przed sądem, zaczął prosić policjantów, aby odstąpili od dalszych czynności proponując im w zamian pieniądze. Namawiał ich, aby pojechali z nim do firmy pracodawcy, gdzie zostawiłby swój pojazd, a  on poszedłby do domu. Policjanci wielokrotnie pouczali mężczyznę, że czyn ten stanowi również przestępstwo. Mężczyzna lekceważył ich słowa. Gdy usłyszał, że zostanie zatrzymany zareagował agresywnie.  Wobec jednego z policjantów kierował  groźby.

Mężczyźnie przedstawiono  zarzuty- kierowania gróźb karalnych, udzielania korzyści majątkowej oraz poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości - grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny  zastosowano  areszt na miesiąc.

 

młodsza aspirant Agnieszka Żyza

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną przy radiowozie.
Powrót na górę strony