Zatrzymany za liczne włamania do samochodów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żagań

Zatrzymany za liczne włamania do samochodów

Data publikacji 02.12.2019

Mężczyzna, który dokonywał włamań do samochodów na terenie Żagania, dzięki pracy operacyjnej policjantów został zatrzymany. 37-latek usłyszał zarzuty dokonania licznych kradzieży i włamań. Wartość strat jaką spowodował to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W nocy z czwartku na piątek (29.11) policjanci wydziału kryminalnego żagańskiej jednostki zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który dokonywał kradzieży i włamań do samochodów na terenie Żagania. Do policjantów zgłaszali się pokrzywdzeni mieszkańcy, których mienie znalazło się w rękach włamywacza. Na podstawie zabezpieczonych śladów, jak również dobrego rozpoznania policjantów, szybko ustalono tożsamość mężczyzny, który w przeszłości wielokrotnie dokonywał przestępstw. Funkcjonariusze policji przeszukali miejsca w których mężczyzna mógł przebywać. Dzięki temu część skradzionego mienia została odzyskana. Podejrzany ukrywał się i początkowo był nieuchwytny.

W nocy (29.11) dzięki pracy operacyjnej żagańskich kryminalnych mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dokonania kilkunastu kradzieży i włamań. Szacowana wartość strat jaką ponieśli mieszkańcy to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci w dalszym ciągu analizują podobne zgłoszenia i wartość strat może wzrosnąć. 37-letni włamywacz został pozbawiony wolności na rok i sześć miesięcy. Ma to związek z karą za wcześniejsze przestępstwa.

 

sierż. Arkadiusz Szlachetko

KPP w Żaganiu