Aktualności

Lubuscy policjanci wśród najlepszych sportowców Polskiej Policji

Data publikacji 26.11.2019

Pasje, owocem których są sukcesy sportowe odnoszone przez lubuskich policjantów znalazły uznanie w oczach kierownictwa Polskiej Policji. Z okazji 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej uczestniczyli oni w zorganizowanej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego Policyjnej Gali Mistrzów Sportu. Nasi sportowcy odnoszą sukcesy, zdobywając medale i tytuły mistrzowskie na arenach w Polsce i na świecie. Zaangażowanie i ciężka praca skutkuje umiejętnym pogodzeniem realizacji policyjnej misji ze sportową pasją.

Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie była miejscem uroczystości, podczas której wyróżniono stu najlepszych, policyjnych sportowców. Liczba „100” jest w tym wypadku nieprzypadkowa – ma ona oczywiście z związek z 100. Rocznicą Powołania Policji Państwowej. Do Warszawy przybyli najlepsi z najlepszych – policjanci i pracownicy Policji którzy zdobywali medale i tytuły mistrzowskie na arenach w Polsce i na świecie. Policyjni sportowcy to osoby, które po służbie, obfitującej czasami w trudne i wyczerpujące sytuacje, mają zacięcie, aby podjąć ciężką walkę z samym sobą i w konsekwencji, czuć się zwycięzcą. Ale przede wszystkim, aby móc realizować i rozwijać swe sportowe pasje, które gdzieś wcześniej się pojawiły. To policjanci z krwi i kości, którzy swe zdolności wykorzystują także w sporcie. Pasje, owocem których są wybitne wyniki sportowe, znalazły uznanie w oczach kierownictwa Polskiej Policji.

Wśród setki wyróżnionych policjantów i pracowników Policji znaleźli się również lubuscy policjanci. Ci wielokrotnie udowadniali swój potencjał i wysoki poziom sportowy, prezentowany w takich dyscyplinach sportowych jak sztuki walki, lekkoatletyka czy piłka nożna czy sporty siłowe. Właśnie przedstawiciele tych dyscyplin spośród wszystkich lubuskich policyjnych sportowców zostali wyróżnieni na gali w Warszawie. Byli to: nadkomisarz Tomasz Bagrowski, aspirant Paweł Szaja, aspirant Mariusz Cielepa, aspirant Robert Suchodolski, sierżant sztabowy Sławomir Przypis, starszy sierżant Malwina Mazur i starszy sierżant Dawid Olkiewicz. Jesteśmy dumni, że służycie w naszych szeregach. Życzymy Wam kolejnych sukcesów, medali i tytułów mistrzowskich na arenach polskich i międzynarodowych.

 

Opracował: podkomisarz Maciej Kimet

Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

 • Emblematy Policji
 • Policjanci w mundurach galowych
 • Policjantki w mundurach galowych
 • Policjant w mundurze galowym
 • Policjant w kimono
 • Policjant w kimono z pucharami
 • Policjant w kimono
 • Sportowiec skaczący wzwyż
 • mężczyzna trzymający puchar
 • Piłkarka trzymająca puchar i medal
 • Policjant z pucharem przed radiowozem
Powrót na górę strony