Podsumowanie akcji „ZNICZ 2019” w Lubuskiem - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2019” w Lubuskiem

Data publikacji 04.11.2019

Zakończyła się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”. Na lubuskich drogach służbę pełniło blisko 250 policjantów ruchu drogowego wpieranych przez funkcjonariuszy innych pionów. W trakcie czterodniowych działań w Lubuskiem doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 28 pijanych kierowców.

Od czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) w całej Polsce prowadzone były policyjne działania „Znicz 2019”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. W akcji brali udział także lubuscy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo także na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego województwa oraz osoby przyjezdne. Blisko 250 funkcjonariuszy ruchu drogowego wspieranych przez swoich kolegów z innych pionów dokładało wszelkich starań, aby zarówno ruch kołowy jak i pieszy odbywał się płynnie i co najważniejsze bezpiecznie. Policjanci, którzy pełnili służbę na drogach mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować brawurowych i nietrzeźwych kierowców.

W ciągu czterodniowych działań w Lubuskiem doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 28 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu. Skrajną nieodpowiedzialnością „wykazał” się 49-letni obywatel Białorusi, którego policjanci zatrzymali w niedzielę (3 listopada) na autostradzie A2 (pow. świebodziński), kiedy kierował ciężarówką mając w organizmie ponad 2,5 promila.

Do najpoważniejszych wypadków doszło w piątek (1 listopada) i sobotę (2 listopada). Pierwszy miał miejsce w Wawrowie (pow. gorzowski). Doszło tu do czołowego zderzenia volkswagena, który jechał w kierunku skrzyżowania z drogą K22, z volvo jadącym w przeciwną stronę. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 26-letni kierujący volkswagenem, a 39-letni mężczyzna siedzący za kierownicą volvo został ranny i trafił do szpitala.

Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło na drodze K32 w pobliżu miejscowości Dzikowo (pow. krośnieński). 44-letni kierujący oplem jadąc od strony Krosna Odrzańskiego w kierunku Gubina zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 

Opracował: sierż. szt. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

  • policyjna kontrola przy cmentarzu
  • kontrola stanu technicznego
  • policjant kieruje ruchem
  • policjanci przy cmentarzu
  • kontrola ogumienia
  • kontrola prędkości pojazdów