Aktualności

Policjanci zatrzymali 37-latka, który zabił swojego kota

Data publikacji 28.10.2019

Iłowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że mieszkaniec powiatu żagańskiego miał uśmiercić swojego kota. Reakcja policjantów była szybka i skuteczna – 37-latek przyznał się do zabicia zwierzęcia. W trakcie czynności procesowych mężczyzna usłyszał zarzut, za który grozi do 3 lat więzienia.

W sobotę (26 października) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali informację o tym, że na jednej z posesji na terenie powiatu żagańskiego mężczyzna miał zabić swojego kota. Lubuscy stróże prawa wielokrotnie udowadniali, że są wrażliwi na cierpienie zwierząt, a jednocześnie skuteczni w wykrywaniu sprawców przestępstw znęcania się nad zwierzętami. Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do 37-latka, który przyznał się do zabicia kota. Mężczyzna wskazał również miejsce, w którym zakopał zwierzę. Zostało ono zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

W poniedziałek (28 października) przeprowadzono z nim czynności procesowe – został przesłuchany i usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia. 37-latek przyznał się do zarzuconego czynu. Przestępstwo z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz nawiązka w wysokości od 1000 złotych do 100 tysięcy złotych na cel związany z ochroną zwierząt. Nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy kto widzi, że zwierzęciu dzieje się krzywda powinien to zgłosić na policję. Reakcja służb będzie natychmiastowa i skuteczna.

 

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony