Aktualności

Był poszukiwany w całej Europie – policjanci zatrzymali go w skradzionym audi wartym 200 tysięcy złotych

Data publikacji 25.10.2019

Policjanci żarskiej drogówki podjęli szybkie i dynamiczne działanie, aby odzyskać skradzione luksusowe Audi SQ5 warte 200 tysięcy złotych. Po podjętym pościgu zatrzymali uciekającego 54-latka i doprowadzili go do jednostki Policji. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (23 października) policjanci żarskiego ruchu drogowego ruszyli w rejon miejscowości Zasieki, gdzie według informacji z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku granicę miał przekroczyć pojazd marki Audi SQ5 skradziony na terenie Niemiec. Funkcjonariusze przemieszczając się drogą wojewódzką numer 289 na trasie Chełm Żarski - Brody zauważyli jadący z przeciwnego kierunku opisany samochód, natychmiast zawrócili i ruszyli za nim. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierujący audi nie zatrzymał się, przyspieszył rozpoczynając ucieczkę. Skręcił w boczną drogę, przemieszczając się drogą gruntową przez nieużytki rolne, las, wjechał na podmokłą łąkę i od tego momentu uciekał pieszo. Nie dobiegł daleko, ucieczkę przerwali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 54-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania, a audi SQ5 warte ponad 200 tysięcy złotych skradzione zostało w nocy 22 na 23 października na terenie Niemiec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem i niezatrzymanie się do kontroli może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy służb. Kluczowe w tego typu działaniach jest szybki przekaz informacji i natychmiastowe podjęcie działań. Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu żarskich funkcjonariuszy możliwe było odzyskanie wartego ponad 200 tysięcy złotych luksusowego audi.

 

Źródło: komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • policjantka prowadzi oględziny pojazdu
  • policjantka prowadzi oględziny pojazdu
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.52 MB)

Powrót na górę strony