Aktualności

67-latka wiedziała jak się zachować i nie dała się oszukać. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 25.10.2019

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował oszukać 67-latkę namawiając ją na zakup sprzętu elektronicznego na jednym z parkingów przy markecie w Nowym Miasteczku. Kobieta wykazała się ogromną rozwagą i czujnością. Pod pretekstem wypłaty pieniędzy z bankomatu, powiadomiła o całym zajściu policję. 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa – grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

We wtorek 22 (października) nowosolski dyżurny został powiadomiony o usiłowaniu oszustwa na jednym z parkingów w Nowym Miasteczku. Policjanci po dotarciu na miejsce zastali kobietę, która wskazała młodego mężczyznę. Ten wcześniej próbował namówić ją do zakupu sprzętu elektronicznego. Policjanci w toku czynności ustalili dokładny przebieg zaistniałej sytuacji, z której wynikało, że kiedy 67- latka przyjechała na zakupy, podszedł do niej młody mężczyzna, oferując nowego laptopa w bardzo atrakcyjnej cenie. To wzbudziło w niej podejrzenie próby oszustwa. Pod pozorem zrobienia zakupów, weszła do sklepu i natychmiast powiadomiła Policję. Po krótkiej chwili wyszła z powrotem i podeszła do samochodu mężczyzny. Tym razem sprzedawca zaproponował jej kolejny „hit” cenowy, do którego miał dorzucić kilka gratisów. Kobieta, przeciągała rozmowę, mówiąc, że bankomat będzie czynny dopiero za 15 minut i dopiero wtedy będzie mogła cokolwiek kupować. Mężczyzna usiłował przekonać 67-latkę na przejazd do miasta, aby wypłaciła pieniądze w innym bankomacie. Na szczęście jednak nie dała się zwieść jego namowom, wiedziała jak się zachować powiadamiając Policję.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Policja pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniać zaistniałe zdarzenie. 29-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem – zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Tym razem mieszkanka powiatu nowosolskiego, dzięki dużej czujności i informacjom płynącym z mediów nie dała się oszukać. Przypominamy: oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby wprowadzić w błąd i „uśpić” zaufanie nic nie podejrzewającego człowieka. Jeśli masz choć „cień” niepewności, że ktoś chce Cię oszukać, powiadom o tym zdarzeniu Policję. To nic nie kosztuje, a być może zapobiec utracie Twoich oszczędności.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli