Aktualności

Postawa godna pochwały - pracownice banku udaremniły oszustwo „na wnuczka"

Data publikacji 24.10.2019

Na początku października miała miejsce próba oszustwa metodą na „wnuczka”. Przestępca podszywając się za członka rodziny starszej kobiety próbował wyłudzić od niej 13 tysięcy złotych. Tylko dzięki czujności pracownic jednego z banków w Strzelcach Krajeńskich nie doszło do przestępstwa. We wtorek /22 października/ szef strzeleckich policjantów inspektor Tomasz Zgirski wraz ze swoim zastępcą nadkomisarzem Marcinem Gabarą i Burmistrzem Strzelec Krajeńskich Mateuszem Federem osobiście podziękowali przedstawicielom banku.

Oszuści podszywający się za wnuczka, czy policjanta cały czas dają o sobie znać. W piątek (11 października) w Strzelcach Krajeńskich do jednej z mieszkanek miasta zadzwonił młody mężczyzna podający się za jej wnuczka. Cała historia była fałszywa, a mężczyzna chciał wyłudzić od kobiety 13 tysięcy złotych. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, która zorientowała się, że może dojść do przestępstwa 79-latka nie straciła pieniędzy. Taka postawa cieszy, bo pokazuje, że funkcjonariusze, a przede wszystkim mieszkańcy nie są sami w walce z oszustami. Dlatego też szef strzeleckich policjantów inspektor Tomasz Zgirski zainicjował spotkanie z paniami, które pomogły w udaremnieniu oszustwa sprzed kilkunastu dni. W spotkaniu uczestniczył również jego zastępca, nadkomisarz Marcin Gabara i Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder. Komendanci i burmistrz wręczyli podziękowania oraz kwiaty za obywatelską i godną pochwały postawę kobietom zaangażowanym w udaremnienie oszustwa. Gratulacje odebrała osobiście jedna z pracownic banku i Dyrektor placówki w imieniu wszystkich pracowników.

Taka postawa cieszy i jest dowodem na to, że pracownicy placówek finansowych są coraz bardziej świadomi zagrożeń ze strony oszustów. Policjanci jednak nie spoczywają na lurach i już nie długo wspólnie z Urzędem Miejskim w Strzelcach Krajeńskich rozpoczynają kampanie informacyjną dotyczącą oszustw. W październiku tego roku strzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał metodą „na policjanta".

 

Źródło: młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Podziękowanie dla pracownic banku.
  • Podziękowanie dla pracownic banku.
  • Podziękowanie dla pracownic banku.
  • Podziękowanie dla pracownic banku.
  • Podziękowanie dla pracownic banku.
  • Pamiątkowe zdjęcie.
Powrót na górę strony