Aktualności

Skuteczna międzynarodowa współpraca. Policja odzyskała koparkę i ciężarówkę

Data publikacji 24.10.2019

Co najmniej 80 tysięcy złotych warta jest koparka i ciężarówka, które skradziono na terenie Niemiec. Dzięki szybkiej wymianie informacji Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku z żarską komendą Policji zostały one odzyskane.Pojazdy niebawem powrócą do właściciela.

We wtorek (22.10) wieczorem dyżurny żarskiej jednostki otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o tym że na terenie z Niemiec został skradziony samochód ciężarowy marki Iveco. Ustalenia miały wskazywać, że pojazd znajduje się na terenie gminy Lipinki Łużyckie. Dyżurny natychmiast w rejon ten skierował patrol. Policjanci sprawdzili główne i leśne drogi. W trakcie czynności ujawnili przy głównej drodze na poboczu w miejscowości Boruszyn opisany pojazd. Samochód był otwarty i posiadał uszkodzoną stacyjkę, a w przestrzeni ładunkowej znajdowała się mała koparka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że oba pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec.

Samochód i koparka warte łącznie co najmniej 80 tysięcy złotych zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Niebawem powrócą do właściciela. Sprawa jest rozwojowa i prowadzą ją funkcjonariusze żarskiej komendy. Swoje czynności wykonują zarówno policjanci kryminalni, jak również śledczy.

Szybka wymiana informacji pomiędzy naszymi zachodnimi sąsiadami poprzez Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku to podstawa w tego typu skutecznie przeprowadzonych działaniach.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • policjant przy skradizonej cięzarówce
  • policjantka z komendy w żarach
  • policjantka podczas czynności procesowych
  • odzyskana koparka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.05 MB)

Powrót na górę strony