Aktualności

Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - dzielnicowi czuwają na przywróconym posterunku Policji

Data publikacji 17.10.2019

Dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu, szybkiemu działaniu i zaangażowaniu policjantów z Posterunku Policji w Przytocznej, skradziona piła spalinowa wróciła do właściciela. Osoba odpowiedzialna za kradzież został zatrzymana przez policjantów. Za kradzież grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. To kolejny efekt przywrócenia w 2017 posterunku Policji - dzięki temu policjanci są bliżej obywateli, a ci mogą czuć się bezpiecznie.

W nocy z 15 na 16 października w Goraju (powiat międzyrzecki) z terenu posesji, została skradziona piła spalinowa. Starszy sierżant Dominka Mleczak - dzielnicowa z posterunku Policji w Przytocznej, razem z aspirantem sztabowy Mariuszem Maciulko, po krótkim przeanalizowaniu zgłoszenia, natychmiast przystąpili do pracy. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu oraz stałej współpracy z mieszkańcami i błyskawicznej reakcji, szybko wytypowali ewentualnego sprawcę przestępstwa. Podczas sprawdzenia wytypowanego miejsca, policjantom udało się odzyskać skradzioną piłę wartą około 2 tysięcy złotych i zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Piła wróciła już do właściciela, a zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dzięki przywróceniu w 2017 roku Posterunku Policji w Przytocznej mieszkańcy mogą zgłosić swoje problemy policjantom na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Skwierzyny czy Międzyrzecza, czas dotarcia policjantów do wszystkich potrzebujących, nawet czasami pilnej interwencji, jest znacznie skrócony.

 

Źródło: starszy aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Posterunek Policji w Przytocznej
  • policjantka dzielnicowa
  • policjant dzielnicowy
Powrót na górę strony