Aktualności

ZERO tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 14.10.2019

Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne, mandaty i wnioski o ukaranie, kierujący nie przestrzegający sądowego zakazu, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także jeżdżący z nadmierną prędkością. To efekty weekendowych działań prowadzonych przez krośnieńskich policjantów ruchu drogowego, którzy byli wspomagani przez kolegów z Gorzowa i Zielonej Góry. Wszystko po to, aby na lubuskich drogach czuć się pewnie i bezpiecznie.

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów z Gorzowa i Zielonej Góry rozpoczęli weekend od działań „Bezpieczne drogi”. Podczas policyjnych patroli szczególną uwagę zwracano na kierowców jadących z nadmierną prędkością, rozmawiających przez telefon komórkowy trzymany w ręce czy też wykonujących nieprawidłowe manewry na drodze. Funkcjonariusze reagowali na każde ujawnione wykroczenie, czego efektem jest ukaranie mandatem karnym 18 kierowców, w tym 10 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ponadto podczas minionego weekendu (11-13 października), trzech kierowców straciło prawo jazdy. W miejscowości Radnica, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarówki, wobec którego starosta wydał decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. W związku z zapisem widniejącym w systemie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, zakazując dalszej jazdy. Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli prze patrol dzielnicowych. Policjanci jadąc ulicą Krośnieńską w Połupinie, w pewnym momencie zauważyli jak kierowca Volkswagena, ma problem z prostą jazdą. Mając podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem alkoholu, niezwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie wykazało, że mężczyzna ma przeszło dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei kierowca forda został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak pomiar prędkości z którą jechał wykazał, że jedzie w miejscowości Pław o 21 kilometrów na godzinę szybciej niż obowiązują przepisy. W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili także trzeźwość mężczyzny. Wówczas okazało się, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą odpowiedzą przed sądem także dwaj inni kierowcy. W nocy (12/13 października) patrol drogówki otrzymał zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie. Po przybyciu na miejsce ustali, że kierowca jechał sam i na szczęście nic mu się nie stało, jednakże zastrzeżenia budził stan w jakim się znajdował. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że mężczyzna może być pod działaniem narkotyków poddali go badaniu testerem, który wykazał że 21-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, która zostanie przesłana do biegłego. Ponadto jak ustalono w toku dalszych czynności, nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei w nocy (14 października) policjanci zespołu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który jak się okazało kieruje wbrew zakazowi wydanemu przez sąd.

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy również od nas samych. To my - uczestnicy ruchu, ale również inne osoby - rodzina, znajomi, sąsiedzi mamy realny wpływ na to, czy na polskich drogach bezpiecznie. Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością.

 

Źródło: aspirant sztabowy Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjanci ruchu drogowego podczas czynności służbowych.
  • Policjanci ruchu drogowego podczas czynności służbowych.
  • Policjant sprawdza prędkość pojazdów.
  • Policjant przeprowadza korespondencję radiową.
  • Policjant sprawdza prędkość pojazdów.
  • Wnętrze policyjnego radiowozu.
  • Policjanci podczas kontroli drogowej.
  • Ekran policyjnego videorejestratora.
  • Policjant wypisuje mandat karny.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.37 MB)

Powrót na górę strony