Aktualności

Lubuski policjant znów najlepszy – pierwsze miejsce w kolarskim Grand Prix

Data publikacji 11.10.2019

Sierżant sztabowy Tomasz Kołogryf wystartował w 10 wyścigu serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie. Na rowerach rywalizowało 134 uczestników, wśród których najlepszy okazał się policjant z Żagania. To kolejny sukces, który Tomasz dopisze do swojej bogatej listy zwycięstw.

W sobotę (5 października ) w miejscowości Wolsztyn odbył się ostatni, 10 wyścig serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W edycji do przejechania było 10 etapów, które były usytuowane w województwach ościennych, nie zabrakło również etapów górskich o przewyższeniach sięgających przeszło 2 tysięcy metrów. Po 10 wyścigach spośród 134 zawodników bezkonkurencyjnie najlepszy okazał się sierżant sztabowy Tomasz Kołogryw, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Sierżant sztabowy Tomasz Kołogryf na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Szprotawie. Kolarstwo to jego pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Od wielu lat osiąga sukcesy stając na podium. To udany rok kolarski dla Tomasza, w którym wszystkie wyścigi obyły się bez większych urazów i bezpiecznych finiszy na mecie. Kolarstwo potrafi być niebezpieczne, szczególnie na górskich wyścigach gdzie prędkość na zjazdach sięga do 50 kilometrów na godzinę, chwile nieuwagi i o kraksę nie trudno. Oprócz wyścigów MTB policjant również brał udział w wyścigach szosowych. Zarówno w Tour de Pologne amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Starachowicach, jak i Górskich Mistrzostwach Polski policjant zajął 2 miejsce. Tomasz odniósł także sukces podczas wjazdu rowerem na Śnieżkę, gdzie w kategorii policjantów zajął pierwsze miejsce. Jak sam twierdzi: „przepis na sukces to odpowiednia dieta i odpoczynek przed wyścigiem”. W sezonie wystartował w przeszło 30 zawodach.

 

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • podium serii grand prix
  • Tomasz Kołogryw z rowerem
  • Tomasz Kołogryw z rowerem
Powrót na górę strony